spacer
Sádrokarton obyčejný Sádrokarton obyčejný

Popis
Sádrokartonové desky jsou určeny pro veškeré kostrukce bez zvláštních nároků. Sádrokartonové desky Vám umožní levně, rychle a kvalitně měnit prostory v interiéru bytu nebo kanceláře. Rozměr desky je 1,25 x 2 metry.

Balení
50 ks na paletě.

Sádrokarton odolný proti vodě Sádrokarton odolný proti vodě

Popis
Sádrokartonové desky jsou určeny do prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí. Rozměr desky je 1,25 x 2 metry.

Balení
50 ks na paletě.

Sádrokarton protipožární Sádrokarton protipožární

Popis
Protipožární sádrokartonové desky jsou určeny pro požárně odolné kostrukce. Rozměr desky je 1,25 x 2 metry.

Balení
50 ks na paletě.

CD profil CD profil

Popis
CD profily je možné použít jak pro konstrukce předsazených stěn, tak i pro stropní konstrukce určené k opláštění sádrokartonovými deskami. Předsazené stěny se používají tam, kde chceme vytvořit rovnou, zeď před zdí jejíž stav nedovoluje omítnutí, nebo obložení. Za pomocí stavěcích třmenů a cd profilů vytvoříme konstrukci kterou poté opláštíme sadrokartonovými deskami. K připevnění sádrokartonových desek ke konstrukci použijeme šrouby, kterými desku ze sádrokartonu přišroubujeme ke konstrukci z CD profilů. Vytvořením takovéto předsazené stěny nejen že vytvoříme zcela rovnou stěnu, ale také vylepšíme akustické vlastnosti původní vnitřní stěny. Do prostoru mezi původní zeď a nově vytvořenou předsazenou stěnu pak můžeme vložit izolační materiál, například minerální vatu která rovněž vylepší tepelně izolační vlastnosti předsazené stěny. Profily CD jsou však rovněž určeny pro montáž stropních konstrukcí. Vyrábí se v délkách 3 a 4 metry.

Balení
192 kusů na paletě.

UD profil UD profil

Popis
Konstrukční profily určené jako vodící profily pro stropní, sádrokartonové konstrukce. Stejně jako ostatní konstrukční profily pro montáže konstrukcí ze sádrokartonu jsou i UD profily vyráběny z ocelového plechu který je kvůli ochraně před korozí opatřený pozinkovanou vrstvou. Stejně jako CD profily lze i profily UD přizpůsobit na požadovanou délku stříháním nůžkami na ocelový plech. Profily UD se využívají ke tvorbě stropních konstrukcí a ke konstrukcím obvodových příček konstrukcí pro opláštění sádrokartonem. Profily UD jsou pro oblast suché výstavby ze sádrokartonu nezbytným konstrukčním prvkem. Vyrábí se v délkách 3 a 4 metry.

Balení
192 kusů na paletě.

UW profil UW profil

Popis
Vodící profil určený k montáži příček a předsazených stěn. Profil z pozinkovaného ocelového plechu pro sádrokartonové konstrukce. UW profil je potřebný ke zhotovení konstrukcí sádrokartonových příček, kde slouží jako vodící profil do kterého jsou usazovány profily CW se kterými společně tvoří konstrukci sádrokartonové příčky. V konstrukcích stěn ze sádrokartonu slouží profil UW jako vodící obvodový profil, do něhož jsou CW profily zakládány. UW profil je rovněž nezbytný pro tvorbu konstrukce pro upevnění zárubní do sadrokartonových příček. Do UW profilů připevněných ke stropu a podlaze místnosti se zakládají profily CW které se zakládají svisle a kolmo do UW profilů. Do takto vzniklé konstrukce příčky ze sadrokartonových desek je pak rovněž možné vkládat elektroinstalaci, případně mezi sádrokartonové desky vložit tepelnou či akustickou izolaci, například minerální vatu. Vyrábí se v délkách 4 metry a tloušťce profilu 5, 7,5 a 10 cm.

Balení
12 kusů v balíku.

CW profil CW profil

Popis
Sádrokartonový profil CW, konstrukční profil pro sádrokartonové příčky. Konstrukční profil CW se kotví do zakládacích UW profilů stejné tloušťky. Sádrokartonové příčky jsou nenosné interiérové dělící konstrukce, oddělující jednotlivé prostory uvnitř budov. Vyrábí se v délkách 2,6 a 3 metry a tloušťce profilu 5, 7,5 a 10 cm.

Balení
12 kusů v balíku.


Copyright © 2008 - 2011 stavebniny Vítonice