spacer
Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba Zámková dlažba

Popis
Zámková dlažba je vhodná do zahrad, na chodníky nebo do parků. Díky jejímu tvaru působí dlážděná plocha méně strohým dojmemem a najde si své místo i u rodinných domů a rekreačních objektů. Označení "skladba" znamená, že dlažební kameny jsou na paletě baleny včetně určitého počtu krajových kamenů.

Dodáváme v různých tvarech, tloušťkách 4, 5, 6 a 8 cm a různých povrchových úpravách.
Plošná dlažba Plošná dlažba Plošná dlažba Plošná dlažba Plošná dlažba

Popis
Plošná dlažba betonová je určena pro dláždění chodníků, stezek pro cyklisty, pochůzných ploch u obchodů, ale i k rodinným domům, do zahrad a parků. Všechny plošné dlažby jsou určeny pro lehký provoz, mohou se pokládat i na terče. Dlažby jsou mrazuvzdorné. Kromě hladkého povrchu se vyrábí i tryskaná a vymývaná dlažba.

Tryskaná dlažba
Tryskání plošných dlažeb přináší další estetický účinek v konečném provedení povrchu, kdy se původně hladký nebo reliéfní vzhled vyrobené dlažby tryskáním upraví tak, že v konečném výsledku působí jednotným dojmem. Tryskáním se zlepší nejen vzhled, ale i protiskluzovost dlažeb.

Vymývaná dlažba
Vymývaný povrch je tvořen vystupujícími kameny z povrchu betonu. Dlaždice pokryté směsí drobných říčních oblázků jsou známé řadu let. Současně však přibývá mnoho vymývaných dlažeb s povrchy z kamenných drtí, které se liší barevnými odstíny i strukturami. V nabídce jsou téměř bílé až světlé dlažby, pastelové nebo tmavé až černé.

Vyrábí se ve velikostech 40x40, 60x40 a 50x50 cm.
Zatravňovací dlažba Zatravňovací dlažba

Popis
Vegetační dlažba se dodává ve dvou výškách, se stala pro mnohé majitele pozemků sympatickou a důležitou "maličkostí", která umožňuje propojit venkovní vozovku se zahradou či příjezdem do garáže nebo na parkoviště. Lze ji použít i ke zpevnění svahů s mírným sklonem. Přednost vegetační dlažby je jednoduchá manipulace a zejména výsledný přírodní vzhled zpevněné zatravněné plochy. Dlažba TBX má hladký povrch s fazetou. Vyrábí se ve dvou tloušťkách - 80 nebo 100 mm a dodává se v provedení přírodního betonu. Je vhodná pro občasný pojezd osobních automobilů (příjezd do garáže přes okrasný pozemek). Po provedení pokládky se otvory mohou vysypat směsí písku a travních semen nebo jen nechat prorůst trávou.
Obrubníky Obrubníky Obrubníky Obrubníky

Popis
Nezbytným doplňkem každé dlážděné plochy je betonový obrubník, kterým se ohraničují dlážděné plochy. Vyrábíme obrubníky silniční, chodníkové a zahradní. Dodáváme obrubníky s vysokou kvalitou a dlouhodobou životností. Mezery mezi obrubníky nedoporučujeme spárovat maltou. Předejde se tím budoucím poruchám a vydrolování betonu ze spár. Něktré obrubníky mají vymezovací nálitky, jiné jsou jen tvarovány tak, aby se daly ukládat těsně za sebou. Zahradní obrubníky dodáváme v různých délkách a barevném provedení.

Copyright © 2008 - 2011 stavebniny Vítonice